Bursa Sióstr Boromeuszek w Cieszynie

CIESZYN ul. Górny Rynek 6

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Opinie dziewczyn

 

 


Oto opinie naszych dziewcząt !!!

W bursie mamy bardzo dobre warunki do nauki oraz spędzania wolnego czasu:

chodzimy na salę gimnastyczną grać w siatkówkę lub wieczorami wspólnie oglądamy filmy.

Panuje tu bardzo miła atmosfera.Z Bursy jest wszędzie blisko więc

Polecamy i Zapraszamy !!!

D. i D. lat 16

Bursa to bardzo przyjemne miejsce. Jest tutaj czas na wszystko- i na naukę i na odpoczynek. Dużym plusem jest to, że zawsze można znaleźć cichy, spokojny kącik, niejednokrotnie potrzebny do tego, aby się skupić i zaczerpnąć nieco ciszy. Jeśli chodzi o jedzenie- śniadania i kolacje są bardzo smaczne, a same przygotowując obiad rozwijamy swoje własnie talenty kulinarne, co z początku nie zawsze wychodzi (dlatego nie są tak pyszne jak pozostałe posiłki) A jeśli chodzi o pracowników, to jest tak: Siostra Laura zwariowana pozawala siedzieć na kompie, aż do rana ( w tym że po 22.00 nie ma internetu). Pani Magda uśmiechnięta w dni powszednie i przez święta. A jeśli masz ochotę na ciasteczko, to uśmiechnij się do Pani Asi - Słoneczko! Ona zawsze coś smacznego przygotuje i  tym zawsze podniebienie oczaruje. Według powyższych argumentów jednogłośnie stwierdzamy, że bursa to najlepsze miejsce dla ciebie koleżanko ! Więc jeśli  masz jakichkolwiek wątpliwości to nie powinnaś ich mieć

Ania i Weronika lat 17

Bursa- miejsce, do którego wracam jest do domu. Emanuje ono dobrocią i życzliwością. Warunki mieszkaniowe świetne w porównaniu do ceny. POLECAM !!!

Jagoda

Bursa jest  miejscem gdzie wszyscy zwracają się do siebie serdecznie. Dzięki niewielkim obowiązkom łatwiej jest zmotywować się do nauki i znaleźć na nią czas. A jeśli ktoś nie lubi się uczyć, może równie dobrze iść na miasto, w końcu Cieszyn jest naprawdę piękny.

Bursantka, lat 16

Bursa jest niezwykłym miejscem do pogłębiania swojej wiary, poszerzania horyzontów i damo realizacji. Nigdzie nie poczujesz tak wspaniałej, rodzinnej i beztroskiej atmosfery (nie biorąc pod uwagę domu) jak tutaj w bursie, naszym raju na ziemi.

Uczennica lat 16

W naszej bursie jest bardzo fajnie ! ogólnie to można znaleźć czas na naukę i na zabawę. Atmosfera jest bardzo sympatyczna :-) Siostra i dwie opiekunki pani Magda i pani Asia - są najlepsze EVER !!! :-) I co najważniejsze jedzenie jest przepyszne !!!

Uczennica lat 17


Plusy : *interesujące filmy *sala komputerowa i TV do dyspozycji *wychowanie chrześcijańskie- kaplica, modlitwy przed posiłkami, zachęcanie do udziału we Mszy Św. we wtorki *smaczne śniadania i kolacje * umilacze w adwencie, prezenty na Mikołaja i na urodziny * zawieranie nowych znajomości *kuchenka  Minusy : * kolacja o 19, a nie o 18.00 * internet nie zawsze działa *dużo dyżurów

Uczennica lat 18

Mieszkanie w bursie jest mega ułatwieniem, jeśli chcecie uczyć się w Cieszynie.Choś mamusia już nie wyprasuje, nie ugotuje i nie posprząta, jest wiele innych zalet. Mamy bardzo dobre śniadania, których nie musimy same przygotowywać, prowadzony jest remont łazienek, czasem oglądamy razem filmy czy śpiewamy. Wszyscy znajomi pod ręką, a przy okazji można nauczyć się prwdziwej odpowiedzialności za siebie i innych. Najważniejszy jest fakt, że mieszkamy w sercu Cieszyna więc życie tętni, a wszystko jest pod ręką !

Karina 17 lat

bursa jest dla mnie miejscem, w którym mogę odpocząć od codziennej gonitwy. Dużym plusem jest bliskość uczelni i rynku. Oprócz dobrych warunków sanitarnych (które bardzo sobie cenię jako alergik), każdy znajdzie tu czas dla siebie, odpowiednie warunki do nauki oraz życzliwą, rodzinną atmosferę.

Studentka lat 23

W bursie podoba mi się prawi wszystko, jest tu bardzo miła atmosfera, sympatyczne osoby, które dużo pomagają. Nasz Siostra stara się aby było nam jak najlepiej i dużo pomaga. Chociaż mógłby być internet w pokojach.

Mam 17 lat

Miała atmosfera. Dziewczyny są dla siebie miłe i pomocne. Mieszkając tutaj nie traci się czasu na dojazd, który można przeznaczyć na naukę lub fajne zajęcia

uczennica lat 17


Miejsce naprawdę ciepłe i  przyjemne.Dziewczyny, siostra jak i panie są bardzo miłe i sympatyczne :) U każdego można znaleść pomocną dłoń, wszyscy darzą się szacunkiem. Można znaleść czas na naukę, jak i na rozrywkę, a także rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Panuje tutaj domowa atmosfera.

Justyna, lat 16

W bursie panuje miła atmosfera, Siostra i pani zawsze służą pomocą. Jest dostęp do internetu, pokoje są przytulne i dobrze wyposażone. Jest dużo czasu na naukę, jest to świetne rozwiązanie dla dziewczyn, które codziennie muszą dojeżdżać, czas ten można wykorzystać na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

Weronika, lat 16


W bursie panuje dość przyjazna atmosfera. Dużym plusem jest sala komputerowa, do której każda mieszkanka ma dostęp. Dobrym zwyczajem jest również spożywanie wspólnych kolacji. Polecam. Naprawdę nie jest źle :-)

Małgośka, lat 16


To miejsce sprzyja poznawaniu ciekawych nowych, ciekawych osób. Można się tutaj poczuć jak w domu, a przyjazna atmosfera i miłe otoczenie tworzą wygodne warunki do nauki

Dorota, lat 19

Jest bardzo sympatycznie, panie bardzo miłe, siostra zawsze uśmiechnięta, dziewczyny super.

Martyna, lat 16

W bursie jest wesoło i przytulnie.

Ania, lat 19

Mieszkając w bursie nie traci się czasu na dojazdy. Jest bardzo miła atmosfera.

Ewa, alt 16

W bursie jest: miła atmosfera, fajni ludzie, dobre „gorące” kolacje, dostęp do Internetu i możliwość przyrządzania własnych posiłków.

Ania, lat 16

W bursie mieszka się bardzo dobrze. Mam „dwa kroki do szkoły” i dużo czasu na naukę.

Justyna, lat 16

Panuje tutaj bardzo przyjazna atmosfera. Jest dużo dobrego jedzenia. Jest czas na naukę, a także na zabawę czy rozrywkę. Poprzez spotkania możemy się integrować i wzajemnie darzyć się sympatią.

Justyna, lat 17

Miła atmosfera, dobre jedzenie i świetne warunki.

Michaela,lat 16

Pozytywy mieszkania w bursie: *jest czysto i zadbanie, *jest cisza, dlatego można się uczyć, *jest więcej czasu na modlitwę dzięki czemu możemy pogłębiać swoją wiarę w Pana Boga

Ewelina, lat 16

W bursie jest czas na naukę i rozrywkę. Panuje tutaj domowa atmosfera. Każdy darzy się szacunkiem i pomocną dłonią.

Monika, lat 16

Bursa jest doskonałym rozwiązaniem dla dziewcząt, które codziennie muszą dojeżdżać. Jestem tu już drugi rok i czuję się tu bezpiecznie.

Agnieszka, lat 17

Czas przeznaczony na dojazdy mogę wykorzystać na dodatkowe zajęcia, naukę lub hobby. W wolnych chwilach można skorzystać z Internetu, telewizji, a także pograć na pianinie lub gitarze.

Daria, lat 17

Dla mnie plusy bursy to, że mamy tak blisko do szkoły, że bliżej się nie da. Biblioteka, sklepy, wszystko pod ręką. Zawsze możemy liczyć na pomoc starszych koleżanek w bursie i wychowawców. Możemy się czuć swobodnie i bezpiecznie jak w domu.

Aga, lat 18


Opinie studentek mieszkających w bursie :


Jestem studentką. W bursie mieszkam pierwszy rok. Jestem bardzo zadowolona, że wybrałam właśnie bursę. Czuję się tutaj jak w domu. Przez mieszkanie w bursie, uczę się odpowiedzialności. Wyjątkowa jest dla mnie to, że mamy tutaj oratorium i w każdej chwili mogę do  niego pójść i się pomodlić czy zwyczajnie pobyć blisko Pana Jezusa. W bursie doceniam jeszcze to, że mieszkają tutaj dziewczyny ( licealistki i studentki), do których zawsze mogę pójść, aby porozmawiać. One chętnie wysłuchają, pomogą i wesprą. Może nie zawsze jest kolorowo, bo bywają niepotrzebne sytuacje, ale to przecież normalne jest w każdym domu. Wystarczy odrobina zrozumienia i dystansu do siebie. Cieszę się, że właśnie tutaj mieszkam.Nie wiesz czy bursa to dobry wybór ? Przyjdż, zobacz, a przekonasz się, że warto

Studentka


Bursa to miejsce, w którym  czuję się dobrze. Poznałam w niej wiele wspaniałych osób, z którymi lubię spędzać czas. Znalazłam w niej odpowiednie warunki do  nauki, odpoczynku oraz spędzania wolnego czasu. Wspólne wypady z dziewczynami też są bardzo fajne, jak np. godzinna gra w siatkówkę na sali gimnastycznej, odbieram to na zasadzie : "co żeśmy się wspólnie naśmiały to nasze " :-) . A na koniec dodam, że jest niedrogo i dobre warunki mieszkalne i do tego mieszkam w przytulnym pokoiku z moją przyjaciółką od serca. Zasób książkowy tzw. bursowa biblioteczka też już za mną woła, że watro do niej zajrzeć.

Magda


Bursa dla młodzieży żeńskiej prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, to szczególne miejsce, w którym panuje atmosfera życzliwości i wzajemnej pomocy. To co wyróżnia ja spośród innych zakwaterowań (akademiki, domy prywatne) to spokój, który jest niezbędny przy pozyskiwaniu wiedzy. Dzięki tym warunkom, opiece siostry Laury i pani Magdy, oraz pomocy pani Asi, każda tutaj czuje się jak w domu. To miejsce, gdzie można się poczuć bezpiecznie.

Studentka


Bursa dla młodzieży żeńskiej zrzesza wiele młodych licealistek oraz studentek z różnych stron Polski. Przyjazna atmosfera, która tutaj panuje zawdzięczana jest nie tylko jej mieszkańcom, ale także siostrze Laurze i reszcie pracowników. Bursa ma dogodne warunki do nauki, wyposażoną kuchnię, przestronną świetlicę i uczelnię z komputerami. Można tu czuć się bezpiecznie i swobodnie.

Studentka

Z racji tego, że opinia jest w pełni pozytywna, wymienię tylko plusy : *ciepło w pokoju, *brak kolejek do łazienki, * miękkie łoże, * miła atmosfera w kuchni i nie tylko, *żółw nie gryzie, *blisko na rynek :-) Nie ma jedynie internetu w pokoju, ale współlokatorka w pełni umila czas :-)

Hanna

Życie w Bursie, położonej nieopodal klasztoru, brzmi jak horror rodem ze średniowiecza. Na samą myśl o mieszkaniu w takim miejscu, stają prze oczyma obrazy szorowania podłóg, pobudka o 5.00 i spartańskie warunki. Tym czasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Otóż warunki w jakich mieszkamy i uczymy się biją na głowę nie jeden internat czy akademik. Wisienką na torcie, zalet mieszkania w Bursie stanowi miła i rodzinna atmosfera.

Polecam Studentka

Bursa jest dla mnie miejscem spokoju. Przestrzegana w niej cisza nocna oraz wzajemny szacunek bursantek i studentek, by nie hałasować drugiej osobie daje możliwość wypoczęcia po ciężkim dniu. Warto wspomnieć o  nowoczesnym wyposażeniu i możliwości skorzystania z uczelni, komputerów, TV, biblioteczki, oratorium czy kuchni. Cieszę się, że mogłam tu zamieszkać również z powodu panującej miłej atmosfery oraz wśród osób, które uznają te same wartości. Łatwo znaleść pokrewną duszę. Z wszystkimi mam możliwość się zobaczyć podczas spotkać czy imprez organizowanych przez s. Laurę. Dużym plusem jest również dostęp do pobliskiej kaplicy, w której odbywają się Msze Św., Nabożeństwa i czuwania. W Bursie jest czas na modlitwę, naukę, a także dobrą zabawę.

Studentka

Bursa to miejsce dla mnie. Mam tu to czego potrzebuję.

Studentka

Krótko, ale szczerze... Jest mi tu tak dobrze, że aż nie chce się wracać do domu :))

Studentka

W tej Bursie można się poczuć jak w hotelu, nie koniecznie będąc osobą bogatą. Jest tu czysto i spokojnie, a to dobre warunki do nauki. Najbardziej lubię przesiadywać w tutejszym ogrodzie, jest to idealne miejsce do chwilowego namysłu (oczywiście, gdy jest ciepło)

Studentka

Bursę można opisać w kilku słowach "DO TAŃCA I DO RÓŻAŃCA"

Studentka

Mieszkając w Bursie mogę korzystać z różnych udogodnień. Przede wszystkim nie tracę czasu na dojazdy. Mam dostęp do bezpłatnego internetu, możliwość oglądania telewizji, a nade wszystko ciszę i spokój do nauki. Panuje tu radosna atmosfera, a koleżanki chętnie pomogą w razie potrzeby.

Studentka

 


Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług statystycznych, społecznościowych, reklamowych i funkcjonalnych. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można określić w ustawieniach przeglądarki internetowej. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information